Viskas apie mažylių vartymąsi: naudingi patarimai

vartymasis

Kada turėtų pradėti?

Vartytis mažyliai patys pradeda maždaug 4-5 gyvenimo mėnesį. Pirmiausia vaikai dažniausia apsiverčia nuo pilvo ant nugaros, tik po to nuo nugaros ant pilvo. Jeigu vaikučiui apsiversti nuo pilvo ant nugaros pavyksta 4-tą gyvenimo mėnesį, tai nereiškia, kad jis iš karto pradės verstis ir nuo nugaros ant pilvo, tam gali prireikti net mėnesio. Dažniausiai laisvai į abi puses mažieji verčiasi tik sulaukę 6-7 mėn.

Kaip skatinti? 

Jau pirmomis mažylio gyvenimo savaitėmis reikėtų vaikučius guldyti ant pilvuko – taip skatiname laikyti galvytę, be to, tobulėja liemens raumenys. Gulėdamas ant pilvo vaikutis išmoksta remtis rankytėmis, stiprėja jo pečių juosta. Tai bus labai reikalinga vartymosi metu, nes mažyliui nebus stimulo verstis, jeigu gulėdamas ant pilvo, negalės išlaikyti galvytės ir žvalgytis aplink jį supantį pasaulį.

Kai kūdikis mokosi verstis, drąsinkite jį (geriausia treniruotis ant grindų). Šalia padėkite barškutį ar nedūžtantį veidrodėlį. Susidomėjęs vaikas gali bandyti verstis, kad geriau jį matytų.

Kaip taisyklingai tai daryti?

Gulintį mažylį ant nugaros apversti ant pilvo: lenkiame kojytę per klubo sąnarį, prilaikant klubą verčiame, jeigu rankos padėtis ne prieš mažylį ir jis jomis nesiremia, reikia paprasčiausiai rankytes pataisyti. Apverstą mažylį ant pilvo reikia pataisyti taip, kad jis gulėtų tiesioje linijoje, jeigu sunku mažajam spindulėliui išlaikyti pusiausvyrą, padėkite jam, tiesiog prilaikant už petukų ar klubų.

Mažyliui gulint ant pilvo ir norint apversti ant nugaros: sulenkiame kojytę per klubo sąnarį, pataisome rankytę (ją tarsi pakišame po mažyliu giliau), prilaikome galvytę, kad neatsiloštų. 

Ko daryti nepatartina?

Nereikėtų vartymosi stimuliuoti per anksti – mažylis pats parodys, kada jam to reikia, o tuomet mūsų, tėvelių, pareiga bus jam padėti. 

Verčiant mažylį, jokiu būdu negalima pamiršti jo galvytės – turime ją prilaikyti, kad neatsiloštų! Verčiant kūdikį, netempiame už rankytės!

Pasitikėti mažyliais galima ne visada, labai dažnai jie apsiverčia visiškai netikėtai, todėl nepalikime mažylių be priežiūros ten, kur jie galėtų nukristi ir susižeisti. Tokio amžiaus mažyliams geriausia vieta, kurioje jie gali pabūti vieni – ant žemės. Tai ne tik saugi vieta, bet ir naudinga: ant kieto paviršiaus mažyliams patogiau vartytis, gulint ant pilvo, lengviau remtis rankytėmis ir išlaikyti galvytę. 

Kada sunerimti?

Sunerimti reikėtų, jeigu 6-7 mėnesių kūdikiui dar vis nepavyksta vartytis.

Dažniausiai berniukai viską daro šiek tiek greičiau už mergaites 🙂 Nustatyta, kad lytėjimo, regėjimo, klausos ir kitų dirgiklių trūkumas gali neigiamai veikti kūdikio psichomotorikos vystymąsi. Taigi, kuo daugiau su vaikučiu užsiimsite patys, suteikdami jam galimybes vystyti savo fizinį kūną, tuo geriau mažyliui.

Smagių akimirkų!

Straipsnis paimtas iš: http://www.mamyciuklubas.lt/naujagimis/viskas-apie-mazyliu-vartimasi-kineziterpeutes-viktorijos-patarimai-43952/print/

Dalinkimės kartu!
  •  
  •  
  •  
  •  

Published by

Viktorija Paltanavičiūtė

Kūdikių ir vaikų kinezeterapeutė. Dirbanti su vaikais daugiau 6 metus. Specialistė masažuoja, veda mankštelės vaikams nuo 2 mėnesių iki 3 metų. Teikia konsultuojas ir atvyksta pas mamytes į namus vaikų masažams. Dėl masažų kreipkitės: +370 673 41498 arba viktorija.paltanaviciute@gmail.com