Naudojantis vaikštyne vaikai pradės vaikščioti vėliau!

vaikštynė

Daugelis tėvelių perka vaikštynes tikėdamiesi, kad jų pagalba vaikai pradės vaikščioti greičiau ir ankščiau nei įprastai, tačiau tai visiška netiesa. Naudojant vaikštynes rezultatas ­ priešingas! Mažyliai vaikščioti savarankiškai pradeda netgi vėliau, nes dažnai ir ilgai joje būnant formuojasi silpnesni kojų, nugaros ir pilvo raumenys.

Bendraudamos su mamytėmis dažnai diskutuojame apie vaikštynes. Užsukus vizitui tenka pastebėti, kad vaikštyne naudojasi dar net sėdėti nemokantys vaikai. Griežtai sakau, kad jiems jų naudoti tikrai nereikėtų. Vaikštynės nėra gerai tokiame amžiuje!

Jeigu vis dėl to nusprendėte naudoti vaikštynę reikėtų pradėti tai daryti ją tik tuomet, kai mažylis jau moka pats atsistoti ar net eiti prisilaikydamas (apie 9mėn).

Dažnai tėvai į vaikštynes įsodina mažylius, kurių liemuo dar nėra sustiprėjęs, todėl vaikai sėdi netiesiai ir netaisyklingai. Tai gali įtakoti netaisyklingą nugaros vystymąsi ir atsirasti laikysenos problemų.

Jeigu sodinate vaiką į vaikštynę, nepamirškite batukų, kurie yra būtini, nes užfiksuoja čiurnos sąnarį, neleidžia spirtis vien tik kojų pirštais ir taip apsaugo Achilo sausgyslę nuo įsitempimo ir vaikščiojimo ant pirštų galų. Nesilaikant šių patarimų gali pakisti pėdos vystymasis.

Svarbiausia taisyklė – nepalikime vaikštynėje vaikų ilgiau nei pusvalandžiui.

Linkėjimai,
Su šypsena,
Viktorija

Straipsnis paimtas iš: http://www.mamyciuklubas.lt/naujagimis/kineziterapeute-naudojantis-vaikstyne-vaikai-prades-vaikscioti-veliau-43508/

Dalinkimės kartu!
  •  
  •  
  •  
  •  

Published by

Viktorija Paltanavičiūtė

Kūdikių ir vaikų kinezeterapeutė. Dirbanti su vaikais daugiau 6 metus. Specialistė masažuoja, veda mankštelės vaikams nuo 2 mėnesių iki 3 metų. Teikia konsultuojas ir atvyksta pas mamytes į namus vaikų masažams. Dėl masažų kreipkitės: +370 673 41498 arba viktorija.paltanaviciute@gmail.com